Nenechte jarní únavu vyhrát a dopřejte si pohodové jarní měsíce

Konečně tu je jaro. Sluníčko, kvetoucí rostliny, a i počasí povětšinou láká k výletům a piknikům. Ale s jarem se často váže také jarní únava, která nás nenechá si tu všechnu krásu pořádně vychutnat. Jak s ní bojovat?

Pohyb a zdravá strava

Víme, že se to opakuje všude, ale k získání energie je skutečně zdravá strava společně s dostatkem pohybu naprostý základ.

Pod zdravou stravou si ale nemusíte rovnou představovat, že z jídelníčku vyřadíte všechny své pochutiny, stejně jako pohyb neznamená hodinu denně strávenou pocením ve fitness centru.

To ve skutečnosti může vést akorát tak k přesnému opaku a místo návalu energie vás potká ještě větší útlum. Zvlášť na začátku.

Místo toho, abyste překopali veškeré své návyky, prostě si ke každému jídlu dejte aspoň kousek své oblíbené zeleniny a nezapomeňte ani na kousek ovoce.

A co ten pohyb?

Dlouhodobým trendem je doporučení ujít alespoň 10 000 kroků denně. To je hodinu a půl dlouhá procházka klasickým tempem. Ve skutečnosti však vůbec nemusíte denně ujít tolik. K tomu, abyste pozorovali výsledky, stačí 6 000 kroků denně. Případně alespoň o 500 navýšit počet, který máte dnes.

Jak na to?

Zkuste například vystoupit o zastávku dříve nebo pohyb „vpašovat“ do denního rytmu úplně nenápadně. Můžete místo výtahu použít schody? Směle do toho. Stačí pár podobných změn a najednou uvidíte, že už po tradiční odpolední únavě není ani stopy.

Vitamíny a doplňky (nejen) pro sexuální energii

Pokud už máte dostatek pohybu a spánku a stravu poměrně pestrou, ale vaše výkony stále nejsou takové, jak byste si představovali, možná je na čase sáhnout po vhodném vitamínovém doplňku.

Vitamínů, bylinek a vůbec dalších různých rostlinek na podporu energie je skutečně spousta. A věděli jste, že spousta z nich podporuje také mužskou i ženskou sexuální energii? Například takový ženšen se v tomto ohledu dá považovat za malý zázrak. Kromě sexuální touhy ovlivňuje také kognitivní dovednosti a patří k rostlinkám, které se nejčastěji používají v lécích a doplňcích na lepší soustředění.

Podobné účinky má také „obyčejný“ rozmarýn, který velmi dobře prokrvuje tělo a tím má samozřejmě vliv i na množství energie.

Maca a Guarana jsou pak trošku exotičtější rostlinky, které však mají skutečně enormní vliv na posílení kognitivních dovedností, zvýšení libida i celkové energie, což se zvlášť na jaře hodí extrémně.

Přečtěte si více o bylinkách a jejich vlivu na sexuální zdraví.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang