Víte, jak uspořádat věci v koupelně?

koupelna-villeroy-and-boch-umyvadlo

Koupelna je místem očisty, ale také naším intimním prostorem, kde ráno čerpáme sílu k budoucím povinnostem a večer smýváme špínu i stres uplynulého dne. Jak to v koupelně uspořádat, aby se sem vešlo vše potřebné a zároveň nepůsobila přeplácaně a rušivě?

Sázka na čisté linie aneb méně je více

Prvním krokem k vyladěné koupelně je samozřejmě souhra koupelnového vybavení, a to po funkční i vizuální stránce. Vždy je třeba se zamyslet, jakou atmosféru chcete vytvořit. Zatímco oblé linie prostor zjemňují, hranaté navozují dojem jasnosti a přímosti.

Doporučuje se zvolit jednotný styl, který neruší oko a tím navozuje i uvolnění. Snadno jej můžete zpestřovat prostřednictvím různých doplňků (ručníky, předložky, mycí potřeby). Je třeba dbát i na drobné detaily, jakými jsou například splachovací tlačítko, dávkovač mýdla a také různé háčky. Právě ty často rozhodnou, jak se v místnosti budete cítit.

Kouzlo organizace

Ačkoli to na první pohled nemusí být patrné, v koupelně bývá uskladněno opravdu hodně věcí. Některé potřebujete mít při ruce pořád, jiné slouží spíše nárazově anebo je zde máte jako náhradní. Například náhradní měkké zubní kartáčky, které jsou jednou z věcí, co pomáhá na odhalené zubní krčky.

koupelna-villeroy-and-boch

Kouzlo úspěchu spočívá právě v tom vymyslet pro tyto potřebnosti prostor tak, abyste je našli vždy, když jsou třeba a zároveň o ně neustále nezakopávali, když potřeba nejsou. Prvním krokem je spočítání m2 a poté plánování.

Skříňka pod umyvadlo

Základním vybavením koupelny, jež vám pomůže s organizací věcí v koupelně, je skříňka pod umyvadlo. Zvolit můžete buď variantu s otevíracími dvířky, případně šuplíky, nebo kombinaci obojího. Skříňku pod umyvadlo můžete koupit samostatně, ale doporučujeme ji koupit již v setu s umyvadlem, abyste měli jistotu, že vše bude vizuálně i funkčně sedět.

Do skříňky pod umyvadlo se hodí umístit například fén, hřebeny, náhradní zubní kartáčky/pasty, ale také třeba opalovací krémy, hygienické potřeby apod. Pokud je to jediný úložný prostor v místnosti, pak se sem hodí včlenit i třeba prací prášek, hadry, kyblík, úklidovou chemii či smetáček s lopatkou. Zvolit můžete bílou variantu, ale vsadit lze i na motivy dřeva. Skříňka je k dispozici i pro dvojumyvadla.

Zrcadlová skříňka

Základním vybavením koupelny je i zrcadlo, případně zrcadlová skříňka. Řada lidí chce koupelnu odlehčit tím, že zvolí pouze poličku pro základní hygienické potřeby. Většinou to končí nepříjemným chaosem, který na vás čas od času spadne.

Pokud chcete mít při ruce opravu to důležité a zároveň zachovat optickou čistotu místnosti, zvolte zrcadlovou skříňku neboli galerku, jež vedle zubní hygieny pojme i líčidla, kosmetiku, holicí strojek, ale také základní první pomoc (kapky do očí, dezinfekci…).

Vše máte krásně při ruce a přitom příjemně skryté. Díky výklopným zrcadlům navíc získáte i další úhly pohledu na svůj vzhled. Řada zrcadlových skříněk je vybavena i světly, případně zvětšovacím zrcátkem.

Koupelnová skříňka

Pokud vám to prostor dovolí, je vhodné pořídit i koupelnovou skříňku. Právě sem lze umístit vše, co potřebujete nárazově (náhradní náplně, toaletní papíry, ručníky, prací prostředky, úklidové potřeby), ale také třeba vestavný koš na prádlo. Ten se obvykle umisťuje do spodní části a často je opatřen výklopným systémem.

Skříňky lze zvolit závěsné, ale i volně stojící. Alternativou jsou otevřené policové systémy v různých designech. Na jednu stranu mohou prostor opticky odlehčit, na druhou stranu však na někoho mohou působit rušivě, neboť věci jsou vidět a musí se zde opravdu dodržet pořádek.

Malé praktické drobnosti

Pokud máte prostoru opravdu pomálu, vsaďte na různé háčky, držáky, poličky a drátěné systémy. Hodí se i nástěnné držáky na kelímky a zubní hygienu nebo dávkovač mýdla. Existují také látkové policové systémy, jež lze v případě potřeby snadno složit.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang