Portofino – počasí, letenky, co navštívit

portofino-2

Italský přístav Portofino může být zaměněn s městem Porto v Portugalsku kvůli svému názvu. Nicméně Portofino je více než jen možná záměna města a rybářský přístav. Vesnička nabízí nejen historické unikáty ale také možnost setkat se s některou ze slavných celebrit.

Přestože může být malebné městečko Portofino často zaměněno s Portugalským Portem, může se ale tato italská vesnička řadit mezi nejkrásnější místa na světě. Rozhodně tedy stojí alespoň za krátký výlet, když už by tam turisté netrávili celou svou dovolenou.

TIP: Další italské přístavní město, které stojí za návštěvu je Bari.

Doprava do Portofina

Bohužel letiště v Portofinu by hledali turisté marně. Nicméně i přes to, že letenky z Prahy do Porta není možné sehnat, k návštěvě je možné využít další způsoby dopravy.

Jedna z možností je využít vlastní dopravu. Turisté tak mohou mít větší míru svobody a navštívit také více míst a více měst za krátkou dobu.

TIP: Auto je vhodnou volbou i pro naprostou většinu měst v Evropě. Ať už se se jedná o Curych, Budapešť, Brusel, Vídeň, nebo o polské Sopoty, které nabízí mimo jiné i krásné pláže.

Další možností je zakoupit letenky do Milána, odkud je cesta do rybářské vesničky dlouhá přibližně tři hodiny autem nebo autobusem.

TIP: Za výlet autem po Itálii stojí také město Verona.

Blízko vesničky leží také přístav Janov, přesněji necelých 40 kilometrů. Janov by tak mohl sloužit jako další záchytný bod pro cestu do kouzelného městečka.

Proč si vybrat Portofino?

Jedním z lákadel pro některé návštěvníky může být možnost setkat se se známými osobnostmi z celého světa, které si Portofino vybírají pro místo svého odpočinku. Jednou z nich je například zpěvačka Rihanna.

Celebrity je také možné potkat u ostrova Capri, poblíž Neapole, které si pro své cesty také velmi oblíbily.

Vesnička je díky svým barevným budovám také velice fotogenická a milovníci fotografií si tak mohou pořídit krásné a originální fotky.

Také např. Bologna je známá svými barevnými, především červenými, budovami.

Po městě je také pojmenován jeden z modelů aut značky Ferrari. Ti, co mají rádi auta, tak mohou navštívit místo, které inspirovalo automobilku k výběru tohoto názvu a přesvědčit se, že město je stejně krásné jako samotné vozidlo.

Počasí Portofino

Vzhledem k tomu, že Portofino je na severu Itálie, nejtepleji je tam hlavně v létě, kdy jsou teploty okolo třicítky. V zimě naopak kolem deseti stupňů. Záleží tedy na tom, co by turisté chtěli podniknout. Zda koupání v moři, které je nejlepší v létě díky teplotě, nebo cestovat za relativně příjemného, i když o něco chladnějšího počasí.

Pokud turisté nechtějí být limitováni počasím, ale přesto vyhledávají teplo, Kapverdy jsou skvělou volbou. Nabízí totiž celoročně krásné počasí.

Jídlo

Itálie je proslulá nejen výborným jídlem, ale také vínem. A Portofino není výjimkou. V městě se nachází spousta barů, případně je možné také podniknout „vinařskou cestu,“ při které si turisté například pochutnají na tradičním italském obědě spolu s párováním vhodných vín z Italské riviéry, tedy i s tzv. „Porto víny“.

TIP: Skvělá vína je možné najít nejenom v Itálii. Například Malta nebo také Bordeaux nabízí turistům bohatou nabídku místních vín.

Zajímavosti Portofino

Rybářské městečko nabízí také historické památky a další jiné turistické atrakce. Stejně jako další italská rybářská města, jako například sicilské Trapani.

Pokud cestovatelé mají rádi malá města, rozhodně by si neměli nechat ujít návštěvu nejmenšího státu na světěVatikánu.

V případě, že by ale Portofino nebylo atraktivní volbou pro některé cestovatele, Itálie (ale také celá Evropa) nabízí spousty dalších míst k cestování. Jejich přehled je možné najít například na cestovatelském portálu iCesty.cz.

Pro inspiraci nabízí tipy na výlety také v Česku a to nejen v okolí Prahy nebo Brna, ale také dalších městech v republice.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang