5+1 nejlepších tipů, co koupit domácím mazlíčkům

Domácí mazlíčci nejsou považováni za členy domácnosti, nýbrž za plnohodnotnou rodinu. Ty tam jsou doby, kdy psí nebo kočicí nákupy představovaly jen plechovky s krmivem. Dnes je běžné čtyřnohým tvorům pořizovat hračky, pelíšky, hygienické prostředky nebo módní doplňky. Co je u domácích mazlíčků právě v módě?

Předně je potřeba vyzdvihnout, že se pojem domácí mazlíčci neomezuje jen na psy a kočky. Papoušci, rybičky nebo morčátka jsou rovněž již dávno zaběhlou klasikou. Avšak stále častěji se lze setkat s exotičtější zvířecí rodinou, a to mohou být želvy, chameleoni, hadi, pavouci nebo štíři.

Zverimexy, mezi které patří např. Zoohit nebo Superzoo, dokáží pružně reagovat na poptávku trhu a zásobují své obchody a pobočky vším myslitelným i nemožným.

Kdo by odolal nepořídit svému zvířecímu kamarádovi vodítko v duhových barvách, zábavné prolézačky pro kočky nebo zábavnou či seriózní výstražnou tabulku na plot. Zmíněný obchod Superzoo nabízí Superzoo slevové kódy, díky kterým lze pořídit dárky pro mazlíčky za super ceny.

Psí móda se neomezuje jen na nutnost ušatého psíka zahřát, nýbrž sleduje módní trendy a jde s dobou.

Spousta takových nezbytností je k sehnání v řadě chovatelských potřeb, jež distribuují mimo jiné i cestovní potřeby pro zvířata, psí ústní vody, nebo pomůcky vhodné pro výcvik. Každé byť ještě nevyslovené psí či papouščí přání je dopředu splněno. Co je však právě hitem?

1. Sladěné oblečení psů i páníčků

Vyšlápnout si na procházku v ladícím outfitu je na sociálních sítích otázkou cti. Mladí influenceři se předhánějí, kdo publikuje fotografii s nejlepším módním výstřelkem, který zdobí nejen je samotné, nýbrž také jejich chlupaté společníky. Samozřejmostí jsou na těchto oblečcích bezpečnostní prvky nebo chladící materiály vhodné do parních letních dnů.

2. Krmiva na míru

Různé potravinové intolerance se nevyhýbají ani němým tvářím. Rozšiřuje se tudíž distribuce speciálních krmiv, která pamatují na žaludky čtyřnohých přátel a jsou šetrná k jejich zažívacímu traktu. Na trhu se objevují krmiva se sójou, pamlsky bez cukru a barviv, bez konzervantů či dochucovadel. Tato veterinární krmiva pro psy a kočky vhodná při zdravotních komplikacích nabízejí Zoohit prodejny.

3. Hárací kalhotky

I psí slečny mají své dny, kdy jim není do štěkotu a zanechávají po sobě nechtěné stopy. S touto problematikou si hravě poradí hárací kalhotky, které jsou vyrobeny velmi účelově a s důrazem na pohodlí i šmrnc. Fenkám sluší a lze je sehnat v rozličně lichotivých i veselých barvách.

4. Kosmetika

Kosmetické salony pro psy jsou již standardem. Nárok na osobní půvab však mají i ostatní zvířátka. Třeba fretka. Šampon pro fretky je u těchto hlodavců nepostradatelná věc. Odstraňuje přírodní přirozený zápach a čistí srst.

Zubní pasta pro psy chrání pejska před zubním plakem a nečistotami. Dále lze sehnat čističe uší, oční kapky, kondicionéry i psí deodoranty. Fantaziím se meze nekladou. Se všemi kosmetickými prostředky a ostatními potřebami pro domácí i hospodářská zvířata pomůže řetězec Petdiscont.

5. Ekologické sáčky na exkrementy

Pryč s nerecyklovatelnými plastovými pytlíky jednou provždy. Moderní je dbát na životní prostředí a jít příkladem. EKO sáčky na exkrementy jsou vyrobeny z kukuřičného škrobu a jsou kompostovatelné a biologicky rozložitelné. Jsou dostatečně pevné, aby posbíraly všechny psí i kočičí neduhy. E-shop BeCydog je v tomto případě tou správnou volbou.

TIP REDAKCE: Sáčky pro zvířata i lidi

Ekologické sáčky však nemusejí být potřebné jen na zvířecí trus. Na nákupy zvířecích i lidských dobrot se výborně hodí sáčky na ovoce a zeleninu, které byly kdysi velmi populární a všeobecně známé jako síťovky. Potraviny v nich mohou volně dýchat a nezapařují se.

Lze je zakoupit již hotové, v mnoha různých barevných provedeních a velikostech, odolné a netrhavé. Případně je možné je vyrobit podomácku a ušít je ze starých záclon a být ještě víc EKO. Sáčky na zeleninu jsou budoucnost.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang