Malibu piňa colada – recept

Lahodný, tropický a tak osvěžující koktejl, který přinese chuť Karibiku na každé letní setkání. Malibu piňa colada je trochu ostřejší drink oproti běžné verzi, protože místo kokosového krému používá Malibu.

Malibu Piña Colada je exotický, krémový a lahodný koktejl, který jistě potěší každou společnost. Jak název napovídá, tento nápoj se vyrábí z rumu Malibu, ananasové šťávy a kokosového krému. Kombinací těchto tří ingrediencí vznikne jemný tropický koktejl, který je ideální pro horký letní den.

Malibu Piña Colada je klasický drink, který si snadno připravíte doma. Tento lahodný nápoj připravíte jednoduše tak, že v mixéru smícháte stejné díly rumu Malibu a ananasového džusu. Přidejte šplouchnutí kokosové smetany a několik kostek ledu a rozmixujte dohladka. Na ozdobu přidejte plátek čerstvého ananasu nebo třešničku maraschino.

Malibu Piña Colada je osvěžující a chuťově výrazný koktejl, který se jistě stane hitem na každém setkání. Sladká chuť ananasu a kokosu se snoubí a vytváří letní drink bez námahy. Rum mu dodává další chuťový náboj, což z něj dělá ideální nápoj pro pohodový víkend.

Kromě své chuti je Malibu Piña Colada také skvělým způsobem, jak předvést své barmanské dovednosti. Než začnete, ujistěte se, že máte po ruce všechny ingredience a připravený mixér. Chcete-li koktejlu dodat trochu noblesy, použijte k jeho podávání sklenici na hurikán.

Ingredience na Malibu Piňa Colada

  • 160 ml Malibu
  • 160 ml Havany nebo jiného bílého rumu
  • 80 ml smetany
  • 40 ml ananasového džusu
  • ananas na ozdobu

Postup na Malibu Piňa Colada

  1. Malibu, Havanu, smetanu a ananasový džus protřepeme ideálně v šejkru a přelijeme do sklenice.
  2. Pokud máme raději malibu piňa coladu hodně studenou, můžeme přidat led.
  3. Nakonec nápoj o zdobíme ananasem a podáváme.

TIP: Pokud nefandíte smetanovým koktejlům, zkuste třeba Sex On The Beach nebo Cosmopolitan či Drink Old Fashioned.

Věděli jste, že?

Piña Colada je kultovní nápoj, který je známý již desítky let, ale o jeho původu se vedou spory. Někteří tvrdí, že byl vytvořen v 50. letech 20. století v Portoriku barmanem v hotelu Caribe Hilton v San Juanu. Jiní se domnívají, že pochází z 19. století, kdy byl poprvé podáván v Panamě.

Piña Colada je také skvělým základem pro další koktejly. Lze ji použít jako mixér pro různé nápoje na bázi rumu, jako je Bahama Mama nebo Zombie. Lze ji také kombinovat s jinými lihovinami, jako je vodka nebo tequila, a vytvářet tak nové a vzrušující koktejly.

Pokud zrovna nefandíte ananasu, vyzkoušejte třeba Kiwi Coladu, Strawberry Coladu nebo Mango Coladu. Příslušným džusem stačí nahradit ten ananasový. Rozhodně nemusíte zůstávat jen u kiwi, jahod a manga, nebojte se přijít s vlastní příchutí. A pokud není po ruce džus, můžete použít i čerstvé ovoce, přibližně 60 gramů.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang