Bezpečnostní dveře do bytu. Vyplatí se do nich investovat?

bezpecnostni-dvere-do-bytu-srovnani

Přemýšlíte o pořízení bezpečnostních dveří? Prozradíme vám, zda se investice do nich vyplatí, jaké výhody bytové bezpečnostní dveře oproti těm klasickým vlastně mají, ale také to, co všechno je třeba zvážit při jejich výběru.

Proč byste měli pořídit bytové bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře do bytu váš domov spolehlivě ochrání před nevítanými hosty. Díky čtrnácti zámkovým bodům, které aktivujete jediným otočením klíče, jsou navíc dveře bezpečnostní odolné proti různým praktikám zlodějů. Nemusíte se tak obávat odvrtání zámku nebo vylomení či vysazení dveří z pantů.

bezpecnostni-dvere-do-bytu

Co určuje bezpečnostní třída?

Bytové bezpečnostní dveře jsou vždy označeny bezpečnostní třídou. Ta určuje, jakou odolnost dveře proti vloupání mají. Pokud nevlastníte sbírku vzácného umění, jsou pro vás nejlepší volbou dveře s bezpečnostní třídou 3. Takové dveře se totiž perfektně hodí do panelových nebo rodinných domů, ale také dalších objektů.

Bezpečnostní dveře ochrání váš domov i proti požáru

Kvalitní bezpečnostní dveře s hodnotou odolnosti EI 30 poskytují také protipožární ochranu. To znamená, že odolají ohni, zplodinám a kouři po dobu třiceti minut. A to je v případě nešťastné události drahocenný čas.

Řekněte stop tepelným ztrátám, ale také hluku

Díky dvojitému těsnění mají bezpečnostní dveře do bytu výborné tepelně-izolační vlastnosti. Nemusíte se proto bát, že by vám vchodovými dveřmi unikalo teplo. Kromě toho jistě oceníte také skvělou protihlukovou izolaci. Při výběru bezpečnostních dveří do bytu se zaměřte na to, aby hodnota izolace byla 28 nebo 44 dB. A co to vlastně znamená? Čím větší hodnotu izolace vchodové dveře mají, tím méně zvuků propustí. Dveře vám tak zajistí nejen bezpečnost, ale také dostatek klidu a soukromí.

Chcete umístit bezpečnostní dveře do stávající zárubně?

Tak na to raději zapomeňte. Aby bytové bezpečnostní dveře zajistily požadovanou ochranu a měly výborné protipožární, protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti, je nutné vyměnit také jejich zárubně. Bezpečnostní dveře do stávající zárubně proto rozhodně neinstalujte. Montáž bytových dveří včetně výměny zárubní raději nechte na odbornících z firmy HT dveře, kteří veškerou práci zvládnou již za sedm hodin. A to včetně úklidu. Na vás už jen zbývá výběr správného rozměru dveří nebo jejich odstínu. 

bezpecnostni-dvere-do-bytu-bile

Už jen maličkost. Jakou barvu dveří zvolit?

Vchodové dveře mají zajistit především bezpečnost. I přesto tvoří důležitou součást interiéru. Vybírejte je proto nejen s ohledem na jejich vlastnosti, ale také styl vašeho bydlení. Bezpečnostní dveře do bytu se vyrábí v několika modelech, rozměrech a barevných variantách – od antracitu přes wenge a klasickou bílou až po ořech, dub sonoma nebo zlatý dub. 

Pokud si nejste výběrem bezpečnostních dveří stále jistí, obraťte se na specialisty z firmy HT dveře.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang