Knedlíky z rohlíků s bylinkami – recept

Počet osob:

3

Doba přípravy:

30 minut

Ingredience:

4 starší rohlíky 1 lžička polohrubé mouky 1 lžíce směsi čerstvé majoránky a petrželky 1 lžíce sádla 125 ml mléka 1 vejce špetka soli do rohlíků

1 lžička soli do vody na vaření

Postup:

Starší rohlíky nakrájíme na kostičky a dáme do mísy. Majoránku a petrželku umyjeme pod tekoucí studenou vodou a nasekáme. Mléko dáme vařit a rozpustíme v něm 1 lžíci sádla a přidáme špetku soli. Nakrájené rohlíky zalijeme vroucím mlékem se sádlem a zamícháme. Vejce rozšleháme a nalijeme do mísy na knedlíky.

Posypeme sekanými bylinkami a poprášíme 1 lžičkou polohrubé mouky. Rukou zpracujeme těsto a vytvarujeme 8 – 10 kulatých knedlíků. Do hrnce dáme vařit vodu a jakmile začne vařit, tak ji osolíme 1 lžičkou soli. Odpočinuté knedlíky trochu v dlaních opět zakulatíme a vhazujeme do vroucí vody. Vaříme mírně, necelých 5 minut.

Uvařené knedlíky vyjmeme z vody děrovanou lžící na talíř a ihned podáváme. Knedlíky z rohlíků s bylinkami podáváme jako přílohu k pečenému masu se zelím, nebo ke guláši. Můžeme podávat jenom s dušeným zelím politým smaženou cibulkou.

O receptu Knedlíky z rohlíků s bylinkami 13.12.2011 12.03.2012

 

Další fotografie k receptu Knedlíky z rohlíků s bylinkami

Knedlíky z rohlíků s bylinkami

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang