Dort malakov s ovocem – recept

Počet osob:

8

Doba přípravy:

40 minut

Ingredience:

400 g dlouhých cukrářských piškotů nebo domácí piškoty 100 g meruňkové marmelády na ozdobu 1 kiwi nebo kolečka ananasu z konzervy na ozdobu 150 ml šlehačky se špetkou cukru na ozdobu Nádivka: 120 g másla 120 g mletého cukru vanilka 3 žloutky 3/16 litru sladké svařené smetany (vychladlé) 100 g loupaných umletých mandlí 1/16 litru meruňkovice nebo 1 lžíce rozdrceného ananasu

Postup:

Připravíme si malou dortovou formu na pružinový uzávěr, vylijeme ji studenou vodou a vysypeme krystalovým cukrem. Do středu poskládáme několik piškotů. Dalším piškotům uřízneme konce (tak aby byly stejně dlouhé a dobře stály) a stavíme je cukrovou stranou ke stěně formy. Odkrojků použijeme na vyplnění skulin.

Piškotové dno potřeme trochou nádivky, položíme na ni další piškoty a tak pokračujeme, až spotřebujeme nádivku. Poslední vrstva musí být piškoty. Vystřihneme kolečko z pečícího papíru a položíme ho na střed dortu. Dort zatížíme a dáme do chladničky na 24 hodin. Před podáváním pomažeme vrch dortu meruňkovou marmeládou, ozdobíme plátky kiwi nebo ananasu. Do curkrářského sáčku s malou hvězdičkovou násadkou dáme ušlehanou šlehačku a nastříkáme proužky mezi piškoty.

Nádivka: Ušleháme máslo s cukrem, přidáme vanilku, žloutky a zase utřeme. Za stálého míchání přiléváme smetanu a strouhané mandle, nakonec přimícháme meruňkovici.

O receptu Dort malakov s ovocem 03.10.2011 03.10.2011

 

Dort malakov s ovocem

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang