21 nápadů na hry na dětskou oslavu narozenin

Tyto dětmi vyzkoušené aktivity se snadno připravují a na večírku se určitě stanou hitem. Naše redakce v tomto článku představí rodičům zábavné nápady a vtipné úkoly na oslavu narozenin, párty hry a praktické činnosti. Tyto nápady na narozeninovou oslavu jsou ideální pro děti všech věkových kategorií.

Dobrá společnost, zábava, vtipné úkoly na oslavu narozenin, veselé dětské dekorace a tvořivé hry a spousta dárků, to jsou klíčové prvky dětských narozeninových oslav, že? Dárek je možné vyrobit doma, jak vyrobit dárek? Ale je tu ještě jedna složka, která je pro úspěšné setkání nezbytná bez ohledu na věk hostů: jídlo.

Protože nakrmit davy lidí s omezeným rozpočtem může být náročné, shromáždili jsme nápady na jídlo na dětskou oslavu bez starostí a za přijatelnou cenu – chutná jídla, občerstvení a dezerty, které určitě potěší děti i rodiče, aniž by to narušilo peněženku.

Pokud hledáte možnost, jak ještě více ušetřit při nákupu potravin na oslavu, pak určitě navštivte web Kaufino, kde najdete celou řadu akčních letáků a zboží v akci. Například oblíbený Kaufland letak PDF přináší každý týden nespočet akčního zboží, které vám umožní připravit nezapomenutelnou oslavu bez překročení plánovaného rozpočtu.

Nezapomeňte si tedy prohlédnout Kaufland letak PDF před nákupem, abyste si mohli vychutnat oslavu s klidem na duši, vědouce, že jste ušetřili na nejdůležitějších složkách oslavy – jídle!

Dobrá společnost, zábava, vtipné úkoly na oslavu narozenin, zábavné a tvořivé hry a spousta dárků, to jsou klíčové prvky dětských narozeninových oslav, včetně výborného občerstvení.

1. Oslava narozenin pro děti s malováním na chodník

Tato zábavná dětská aktivita zní špinavě, ale ve skutečnosti není. A co by to bylo za oslavu narozenin pro děti bez tvoření? Je třeba namíchat dávky domácí chodníkové barvy (stačí jen tři přísady) v barvách, které odpovídají tématu večírku.

A pak děti vypustit s plechovkami s barvou a levnými pěnovými štětci. Protože je barva vyrobena z kukuřičného škrobu, vody a potravinářského barviva, po skončení oslavy se namalované vzory z příjezdové cesty nebo chodníku smyjí.

2. Hry na dětskou oslavu: Balancování

Tato rychlá a snadná hra na dětskou oslavu prověří jejich balanční schopnosti. Rodiče zabalí lehké krabice do barevného balícího papíru. A dá se každému dítěti jeho vlastní.

Děti pomalu budou chodit v kruhu a zároveň vyvažovat krabice na jejich hlavách. Postupně se zrychluje tempo a zjišťuje se, kdo je dokáže vyvážit nejdéle.

detska-oslava-napady-na-narozeniny
Hra balancování: Děti pomalu budou chodit v kruhu a zároveň vyvažovat krabice na jejich hlavách. Postupně se zrychluje tempo a zjišťuje se, kdo je dokáže vyvážit nejdéle.

3. Vtipné úkoly na oslavu narozenin: Pózování ve fotokoutku

Rodiče mohou zachytit zábavné vzpomínky z večírku pomocí fotobudky a zároveň pro děti připravit vtipný úkol na oslavu narozenin. K pózování stačí například barevné šňůrky, stuhy a nadměrné míče. Stačí postavit rekvizity k obyčejné zdi a nechat děti, ať si vyberou samy.

Mezi zábavné nápady patří sluneční brýle, bambulky a duhová trička. Stačí nějaké stuhy, konfety, barevný papír na proužky a nalepit je na plakátovací desku ve tvaru duhy. A přidat stuhu na zavěšení.

detska-oslava-narozenin dítě s velkými slunečními brýlemi a kloboukem
Mezi zábavné nápady patří sluneční brýle, bambulky a duhová trička.

4. Hry na dětskou oslavu: Kroket

Tato hra na dětskou oslavu na dvorku je ideální pro starší děti. Rodiče shromáždí skupinu a naučí všechny hrát kroket, pak nechají děti, ať si každý vybere jednu paličku z kroketové sady. Většina kroketových sad se dodává se šesti nebo osmi pálkami, takže je to zábavná hra pro menší skupiny.

5. Vtipné úkoly na oslavu narozenin: Limbo

Jak hluboko mohou děti klesnout? Vtipný úkol na oslavu narozenin pro děti. Tato jednoduchá zábava na oslavu narozenin pro děti, je rozhodně zabaví a zasmějí se. Limbo, klasická party hra, kterou rodiče vytvoří naprosto snadno. Jednoduše při každém otočení rodič sniží koště a zjišťuje se, které dítě dokáže klesnout nejníže.

hry-na-detskou-oslavu děti hrajou limbo
Limbo, klasická party hra, kterou rodiče vytvoří naprosto snadno.

6. Oslava narozenin pro děti: Obarvování

Obarvování! Co by to bylo za oslavu narozenin pro děti bez barviček? Před začátkem oslavy narozenin pro děti rodiče zjistí velikost trička každého dítěte a před rozdáním lahviček s barvivem ze sady na barvení textilu poskytnou každému dítěti bílé bavlněné tričko a pár gumových rukavic. Tato aktivita může být špinavá, takže je vhodné ji naplánovat venku.

7. Dětská oslava nápady na party malování

Tato zábavná party aktivita je tvořivý nápad pro dětskou oslavu. Dětem to dává vyniknout jejich uměleckým dovednostem. Rodiče pokryjí dlouhý stůl obyčejným papírem a rozestaví na něj barevné výtvarné potřeby, jako jsou barvy, fixy, pastelky a další.

Každému dítěti dají malé plátno. A ponechají je vytvořit vlastní mistrovské dílo.

detska-oslava-napady děti si malují
Tato zábavná party aktivita je tvořivý nápad pro dětskou oslavu.

8. Hry na dětskou oslavu: Venkovní házení plechovek

Rodiče by před oslavou narozenin neměli vyhazovat použité plechovky. Proč? Protože rychlý nátěr akrylovou barvou je promění v zábavnou hru na dětskou oslavu. Jednoduše je pak naskládají do pyramidy a nechají každého oslavence házet. K jejich sražení nebude potřeba mnoho, postačí třeba pytel s fazolemi.

detska-oslava-narozenin-děti si hrají s míčky
Rychlý nátěr plechovek akrylovou barvou je promění v zábavnou hru na dětskou oslavu.

9. Vtipné úkoly na oslavu narozenin: Výroba slizu

Stanice na výrobu slizu bude hitem příští oslavy narozenin pro děti. Skvěle se hodí do interiéru i do exteriéru. K tomuto vtipnému úkolu na oslavu narozenin bude třeba připravit dlouhý stůl se všemi potřebami, které jsou k výrobě domácího slizu potřeba. Každému dítěti se dá skleněná nádoba a vytvoří se visačky. A je na světě další zábavná aktivita na oslavu dětských narozenin, která slouží jako dárek s sebou domů.

10. Dětská oslava nápady na výrobu vlastních kříd

Pokud rodiče hledají originální nápad na dětskou oslavu, jak se zabavit s kamarády, mohou zaměstnat skupinu dětí výrobou vlastních kříd. Samozřejmě je taky možnost, že se křídy koupí a děti si budou malovat. Ale vyrobit si chodníkové křídy ve tvarech a barvách, které odpovídají tématu oslavy narozenin pro děti, umožní si užít netradiční venkovní aktivitu.

11. Vtipné úkoly na oslavu narozenin: Gumové rybičky

Rodiče mohou vytvořit aktivitu na večírek, která slouží jako sladká pozornost. Snadno připraví misku s gumovými bonbony (rybičky, červíci, medvídci) a každému dítěti se dá síťka na „chytání“. Děti si vyloví sladkosti a zabalí je do průhledného sáčku, který si odnesou domů. Nejenže je to vtipný úkol na oslavu narozenin, ale navíc budou nadšený, že si to mohou vzít a ještě si zamlsají.

vtipne-ukoly-na-oslavu-narozenin-gumove-bonbony
Rodiče mohou vytvořit aktivitu na večírek, která slouží jako sladká pozornost.

12. Dětská oslava narozenin doma: Stolní hry

Další nápad na hry na doma na dětskou oslavu narozenin? Rodiče a děti vytvoří herní desky a májí zábavnou indoorovou party aktivitu. Tyto vlastnoručně vyrobené hry se vytvoří z jednoduchých materiálů a ozdobené podle tématu jsou zábavné pro děti všech věkových kategorií. Následně je rodiče postaví na dlouhý stůl a užijí si odpoledne plné soutěživých her!

detska-oslava-narozenin-doma děti hrajou stolní hru
Tyto vlastnoručně vyrobené hry se vytvoří z jednoduchých materiálů a ozdobené podle tématu jsou zábavné pro děti všech věkových kategorií.

13. Dětská oslava narozenin doma: Vlastnoručně vyrobené korunky

K vytvoření barevných narozeninových korun stačí čtvrtkový papír a konfety. Pořídit se dají šablony a připravit si všechny potřeby, které bude každé dítě potřebovat k vytvoření vlastních párty korun. Mezi zábavné ozdoby patří flitry, hedvábný papír, korálky a bambulky. Tento nápad se hodí se na dětskou oslavu narozenin doma.

14. Ručně vyráběné květinové korunky

Další tvořivý nápad na dětskou oslavu narozenin doma. Květinové korunky jsou ideální pro narozeninovou oslavu s květinovou tématikou a jsou tou nejkrásnější výslužkou, jakou si mohou děti odnést. Během oslavy rodiče mohou zřídit stanoviště pro kutily a nechat každého hosta vytvořit si vlastní. Bude třeba zajistit umělé květiny, provázek a lepidlo.

15. Zábava na dětskou oslavu: Detektivní hra

Nechat malé děti si zahrát na detektivy pomocí detektivní party hry, je skvělá zábava na dětskou oslavu narozenin. Rodiče dají každému dítěti lupu a rozmístí indicie, aby vyřešilo záhadu na večírku nebo splnilo úkoly při hledání stopy. Je dobré nechat každou stopu vést k další, dokud nebude záhada vyřešena nebo dokud nebude nalezen předmět.

zabava-na-detskou-oslavu kluk s lupou jako detektiv
Nechat malé děti si zahrát na detektivy pomocí detektivní party hry, je skvělá zábava na dětskou oslavu narozenin.

16. Vtipné úkoly na oslavu narozenin: Tvorba zvířecích masek

Na příští narozeninové oslavě v interiéru si mohou rodiče zřídit stanoviště pro tvoření. A vtipný úkol na oslavu narozenin je na světě! Každé dítě si vytvoří vlastní masku zvířete, kterou si odnese domů. Sestavit se dají z levných materiálů, jako jsou barevné vložky do plechů na muffiny. A skvěle se hodí do fotobudky během večírku.

17. Hry na dětskou oslavu: Hop do toho

K vytvoření této zábavné hry na dětskou oslavu stačí čtverečky barevného papíru a lepicí páska. Rodiče připraví klikatou dráhu z nastříhaného papíru a nechají děti skákat ze čtverce na čtverec. Pokud někdo šlápne na zem, končí.

18. Venkovní piškvorky s diskem

K této venkovní zábavné narozeninové hře stačí mít sprchový závěs, lepicí pásku a barevné létající disky. Pomocí pásky se vyznačí čtverečky na desce pro piškvorky. Hráči se střídají v házení létajících disků na hrací plochu.

detska-oslava-narozenin-napady
K této venkovní zábavné narozeninové hře stačí mít sprchový závěs, lepicí pásku a a barevné létající disky.

20. Zábava na dětskou oslavu: Skládání krabic do věže

Kdo dokáže naskládat nejvyšší hromádku? Tato jednoduchá hra je výborná zábava na dětskou oslavu. Děti skládají na sebe střídavě krabice zabalené do barevného papíru. Hráč, který převrhne věž, prohrává. Je dobré, když se použijí krabice různých velikostí, aby hra byla náročná.

oslava-narozenin-pro-deti skládání krabic
Děti skládají na sebe střídavě krabice zabalené do barevného papíru.

21. Vtipné úkoly na oslavu narozenin: Štafetový závod s kužely

Pokud rodiče hledají zábavu na dětskou oslavu, tento štafetový závod je především o rychlosti a týmové spolupráci. Rodiče dají každému dítěti prázdný kornoutek od zmrzliny a děti si předávají malý míček. Vyhrává tým, který jako první dostane míček ke každému hráči, aniž by ho upustil.

Jaké připravit občerstvení na dětskou oslavu?

Pokud se rodiče trápí s vymýšlením menu na oslavu narozenin. Zde jsou nápady na dětskou oslavu, které potěší hosty a zároveň udrží rozpočet pod kontrolou. Bezproblémové nápady na občerstvení na dětskou oslavu, které si děti zamilují – a které nezruinují rodinný rozpočet.

obcerstveni-na-detskou-oslavu děti s dortem
Bezproblémové nápady na občerstvení na dětskou oslavu, které si děti zamilují – a které nezruinují rodinný rozpočet.

Nápady na jídlo na dětskou oslavu

Níže je několik nápadů na jídlo pro dětské narozeninové oslavy, které se snadno zpracovávají a určitě budou hitem:

 • cupcakes a nadýchané muffiny
 • sýr a krekry
 • chipsy s guacamole a salsou
 • ovoce na špejlích
 • sendviče nakrájené na čtvrtiny
 • zelenina a dip
 • chlebíčky a jednohubky (báječná pomazánka na chlebíčky recept)
 • grilovaný sýr
 • vlastní taco bar, salátový bar
 • pizza (domácí nebo rozvážková)
 • těstoviny s masovými kuličkami
 • plněné brambory

Občerstvení na dětskou oslavu nemusí obsahovat kalorie, cukr ani sodík. Zde je několik zdravých možností pro mladší i starší děti:

 • sýrové talíře a krekry
 • ovocné a zeleninové mísy
 • guacamole, salsa nebo jogurtový dip
 • hummus a pita chipsy
 • talíř s masem a sýrem
 • popcorn
 • preclíky

Pokud pořadatelé servírují pro dav batolat nebo předškoláků, kteří budou jíst všichni najednou, hodí se kuřecí nugety (nezapomenout na kečup). Rodiče taky mohou vyzkoušet těstoviny se sýrovými kousky, stejně jako quesadilly, další dětský základ na jídlo pro dětskou oslavu, který se snadno zpracovává a jí a jehož příprava je levná.

Je také dobré, když se dají omáčky na stranu, aby děti mohly experimentovat s různými příchutěmi, ale nehrozilo, že se něco vyhodí, pokud jim nebude chutnat.

Pořadatelé by také neměli zapomenout, že nadšení malí návštěvníci oslav jsou často příliš rozverní na to, aby toho moc snědli, a proto by neměli chtít na jídlo vynakládat příliš mnoho času ani peněz.

Dětská oslava nápady na dezerty

Slavnostní narozeninový dort umožňuje dramatičtější okamžik sfouknutí svíček. Pokud je dítě blázen do motorek, superhrdinů nebo Clifforda, rodiče mohou zkusit tematický dort. Mohou jej vytvořit sami nebo se obrátit na cukrárnu.

Pokud rodiče chtějí mít méně starostí, mohou zvolit raději cupcakes. Nemusí se krájet a snáze se podávají. Může se zvážit poleva na cupcakes v různých barvách a jejich uspořádání do zábavného vzoru nebo takového, který hláskuje jméno dítěte nebo „Všechno nejlepší“. Rozloží se posypky a další ozdoby, aby si každý host mohl vytvořit vlastní mistrovské dílo.

napady-na-jidlo-na-detskou-oslavu cupcakes
Pokud rodiče chtějí mít méně starostí, mohou zvolit raději cupcakes. Nemusí se krájet a snáze se podávají.

Vtipné úkoly na oslavu, zábava, hry a jídlo, které nezatíží rozpočet

Rodiče si nemusí najímat klauna nebo pojízdnou zoo, aby děti zabavili. Místo toho mohou zvážit tvořivé nápady na dětskou oslavu a další nízkonákladové nebo bezplatné aktivity, které hosty zabaví.

Naplánování dětské oslavy narozenin je vhodné od 14 do 17 hodin. Doba mezi obědem a večeří je pro oslavu nejvhodnější, protože hosté neočekávají plnohodnotné jídlo.

Pokud rodiče chtějí uspořádat svému dítěti úžasnou oslavu, aniž by přišli na mizinu, dobrá zpráva je, že zábavná oslava nemusí stát ani korunu. Rodiče mohou vyzkoušet tyto vtipné úkoly na oslavu, hry a zábavu, která nezatíží jejich rozpočet.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang