Anglický svatební dort – recept

Počet osob:

8

Doba přípravy:

60 minut

Ingredience:

Suroviny na dortovou formu o průměru 24 cm. 250 g másla 250 g práškového cukru 5 vajec šťáva a nastrouhaná kůra z 1 citronu 2 cl rumu 250 g polohrubé mouky 1/2 čajové lžičky mleté skořice na špičku nože strouhaný muškátový oříšek 150 g nasekaných kandovaných třešní 800 g rozinek ( z toho 400 g korintek) 100 g jemně nasekaného citronátu 100 g oranžátu 50 g nasekaných mandlí máslo na vymazání formy Poleva: 500 g práškového cukru 2 – 3 bílky 1 čajová lžička citronové šťávy na ozdobu: různá cukrátka

Postup:

Formu vymažeme máslem. Troubu vyhřejeme na 180 stupňů. Máslo s práškovým cukrem utřeme do pěny, po jednom přimícháme vejce, potom citronovou šťávu, citronovou kůru a rum. Přidáme jednu až dvě polévkové lžíce mouky, zamícháme a přidáme zbylou mouku, skořici, muškátový oříšek, kandované třešně, oprané a odkapané rozinky, citronát, oranžát a mandle.

Naplníme těstem dortovou formu, urovnáme povrch – nejlépe cukrářskou kartou – a pečeme 1,5 hodiny na druhé příčce odspodu. Než definitivně vyndáme korpus z trouby, přesvědčíme se špejlí, jestli je dokonale upečený. Je-li třeba, vrátíme korpus do trouby a ještě několik minut necháme péct. Upečený korpus přendáme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Poleva: Prosijeme práškový cukr a třeme s bílky a citronovou šťávou na hustou polevu. Polevou potřeme boky a povrch dortu. Zbylou polevou naplníme cukrářský sáček s malým hvězdicovitým tvořítkem a ještě ji dáme do malého kornoutku z pergamenového papíru a různě nazdobíme a nakonec narovnáme barevná cukrátka. Anglický svatební dort je nejchutnější, když je správně uleželý.

Pokud možno upečeme korpus 14 dnů před slavnostní událostí. Zabalíme do alobalu a uložíme do chladna. Polevu a cukrátky ho nazdobíme až před podáváním. Když korpus dobře zabalíme, vydrží až celý rok. V Anglii je zvykem, že kousek takového svatebního dortu se zabalí a schová až do křtin prvního dítěte.

O receptu Anglický svatební dort 07.08.2011 07.08.2011

207x, uvařeno: 17x

šmoulinka

 

Anglický svatební dort

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang