Zoot pobočky a vrácení zboží – jak postupovat

Nespočet oblíbených módních značek, slevové kupóny a možnost bezplatného vrácení zboží – tak se prezentuje populární internetový obchod Zoot. Tento e-shop proslul i díky svým Výdejnám radosti, kam zákazníci mohli zasílat své balíčky, vyzkoušet objednané zboží a ve stejný den je i vrátit. Výdejny radosti však končí – nahradí je partnerské obchody.

Populární český e-shop s dámskou a pánskou módou Zoot si zažil těžká období. Není to tak dávno, co společnost nebyla schopna splácet své milionové závazky a byla na pokraji krachu. Firma Zoot však nakonec byla zachráněna a nyní chystá velké inovace.

Ty se momentálně týkají zejména proslulých Výdejen radosti, které budou nahrazeny sítí módních obchodů. Zoot vrácení zboží řešil skrze své výdejny, které sloužily k tomu, aby si na ně zákazníci objednali své zboží. Oblečení si pak mohli vyzkoušet a nechtěné kousky zboží zaslat okamžitě zpět.

Ve výsledku se však firmě tyto výdejny nevyplatily. Hlavním problémem bylo, že zákazníci využívali jednoduchého vracení zboží bez platby předem. Často si tak objednávali nadbytek zboží, které si ve výsledku nikdo nekoupil. Kvůli jednoduchému vracení velké procento zásilek neustále putovalo mezi skladem a výdejnami.

S cílem dosáhnout větší udržitelnosti a snížit procento vráceného zboží se Zoot rozhodl upustit od konceptu svých výdejen. Tyto výdejny má nahradit síť partnerských obchodů, skrze které bude Zoot své zboží vydávat.

S cílem dosáhnout větší udržitelnosti a snížit procento vráceného zboží se Zoot rozhodl upustit od konceptu svých výdejen.
S cílem dosáhnout větší udržitelnosti a snížit procento vráceného zboží se Zoot rozhodl upustit od konceptu svých výdejen.

Podpora zodpovědného nakupování skrz partnerské prodejny

Koronavirová pandemie bezpochyby změnila dynamiku jednání spotřebitelů. Zoot uvádí, že během loňského roku se vlivem zasílání zásilek domů procento vráceného zboží snížilo ze 70 % na 50 %. V tomto roce je cílem společnosti dostat se na 35 %. Tomu mají pomoci partnerské prodejny.

Momentálně jich je 120, v budoucnu má však Zoot v plánu síť těchto prodejen rozšířit. Společnost tímto způsobem bude moci snížit náklady a zároveň podpořit lokální byznys tím, že bude partnerům platit za vydané objednávky a přivádět potenciální zákazníky.

Rozšířit se mají nejen partnerské prodejny. Sama společnost Zoot má v plánu expandovat do zahraničí. Konkrétně se jedná o Rumunsko, Chorvatsko a Slovinsko. Do Rumunska se ZOOT vrací – v této zemi firma působila mezi roky 2015 až 2018.

Zoot – nabídka zboží, značky a slevové kupóny

Ačkoliv je na Zootu možné sehnat vybavení do domácnosti nebo zboží z kategorie krása a zdraví, tento e-shop se vyznačuje především módou. Mezi značky, které Zoot nabízí, patří například:

Celkově Zoot sdružuje stovky celosvětově známých značek, které dále nabízí téměř vše, na co si zákazník vzpomene. V nabídce je dámská i pánská móda, doplňky, kabelky a batohy nebo obuv. Konkrétně je zde možné pořídit například Zoot šaty, Zoot boty, Zoot kabáty či Zoot kalhoty.

Je-libo elegantní cardigan či trenčkot, univerzální zavinovací šaty do teplého počasí nebo pohodlné harémové kalhoty? To vše je k nalezení na e-shopu Zoot.cz. V nabídce je také oblečení pro děti nebo těhotenské oblečení.

Celkově Zoot sdružuje stovky celosvětově známých značek, které nabízí téměř vše, na co si zákazník vzpomene.

Co zákazníky jistě potěší jsou Zoot slevy a výprodeje, které při nákupech pomohou ušetřit cenné finance. V tomto případě se vyplatí přihlásit se k odběru newsletteru, který o případných slevách zákazníky informuje. Slevové kupony Zoot jsou čas od času dostupné také na tzv. cashback portálech.

Někteří zákazníci nedají na Zoot dopustit a pravidelně zde nakupují velké objemy zboží. Dalším zákazníkům tento e-shop nevyhovuje a raději volí jiné alternativy. Jak moc se vyplatí či nevyplatí na tomto e-shopu nakupovat prozradí Zoot recenze.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang