Zapékané ťamanské nudle – recept

Zařazení:

Hlavní jídla, Drůbež, Zelenina, Těstoviny

Kuchyně:

Počet osob:

4

Doba přípravy:

90 minut

Ingredience:

2 x čínské instantní nudle 2 větší mrkve 1/4 hlávka zelí nebo 1 menší čínské 1/2 kg kuřecích prsou grilovací koření barbecue koření 2 vejce (omeleta osolená, opepřená) olej 2 lžíce sojové omáčky maggi

Postup:

Kuřecí maso nakrájíme na malé kousky, orestujeme na oleji, přidáme koření (od grilovacího i barbecue na tuto dávku cca 1/2 sáčku) a sojovou omáčku. Po dostatečném propečení maso vyndáme z pánvičky pomocí děrované naběračky (vypečený olej nám zůstane v pánvičce) a dáme na plech prostydnout. Nastrouhané zelí a mrkev na nudličky přidáme na pánev do výpeku. Osmahneme, ale jen chvíli aby zelenina nasákla chutí koření (nesmí moc změknout, bude se dopékat v troubě).

Zeleninu vymačkáme přes cedník a přidáme k masu. Čínské nudle uvaříme podle návodu (většinou se zalévají do mísy horkou vodou) a přidáme pro chuť trošku maggi. Scezené a propláchnuté nudle studenou vodou dáme na plech k masu a zelenině. Vejce rozkvedláme, osolíme a opepříme a uděláme na pánvičce omeletu. Omeletu rozkrájíme na kostičky, přidáme na plech a vše důkladně, ale jemně promícháme. Dáme do mírně vyhřáté trouby a spíše sušíme než pečeme při teplotě cca na 130-150° C.

O receptu Zapékané ťamanské nudle 06.02.2012 07.02.2012

74x, uvařeno: 29x

Lenyna

 

Další fotografie k receptu Zapékané ťamanské nudle


Ingredience
Fotka: Lenyna

Nakrouhaná zelenina
Fotka: Lenyna

Kuřecí kousky restujeme
Fotka: Lenyna

Orestované maso a zelenina
Fotka: Lenyna

Nudle zakápnuté maggi
Fotka: Lenyna

Vaječná omeleta
Fotka: Lenyna

Připraveno do trouby
Fotka: Lenyna

Zapékané ťamanské nudle

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang