Zapečené těstoviny s nivou a brokolicí – recept

Zařazení:

Hlavní jídla, Zelenina, Těstoviny, Uzeniny

Kuchyně:

Počet osob:

6

Doba přípravy:

60 minut

Ingredience:

2 balíčky těstovin 2 x smetana na vaření 300 g eidamu 250 g nivy 300 g anglické slaniny 1 brokolice máslo 4 stroužky česneku 2 cibule 400 ml mléka kari podravka mletý pepř sůl 2 žloutky

1 kostka taveného sýra

Postup:

Uvaříme těstoviny na skus. Brokolici povaříme pouhé cca 3 min. Uvařené těstoviny propláchneme studenou vodou a dáme do pekáče, brokolici pokrájíme na malé kousky a vše v pekáči promícháme. Dalším krokem bude omáčka. Připravíme si cibulku jemně nakrájenou, nastrouhaný sýr, na kostičky nakrájenou nivu a slaninu.

Na másle zpěníme cibulku a přisypeme slaninu. Nakonec přidáme kostku taveňáku. Po rozehřátí zalijeme těstoviny smetanou a mlékem, to doplňujeme tolik, kolik chceme omáčky. Přivedeme k varu, přisypeme nivu a nejlépe za stálého míchání ji úplně rozpustíme. Přidáme česnek, pepř a kari. Po ochutnání podravku a až opravdu nakonec sůl podle chuti.

POZOR: sůl opravdu opatrně, niva je velmi slaná sama o sobě. Po krátkém zavaření, nalijeme omáčku na těstoviny s brokolicí. Zasypeme strouhaným eidamem, promícháme a dáme do trouby zapéci stejně jako šunkofleky. Omáčku můžeme použít i jen na zalití těstovin bez zapékání, zapečené jsou však těstoviny chutnější. Vhodnou přílohou je například jednoduchý rajčatovo cibulový salát s octovou zálivkou.

O receptu Zapečené těstoviny s nivou a brokolicí 17.12.2011 17.03.2012

 

Zapečené těstoviny s nivou a brokolicí

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang