7 tipů pro pořizování profesionálních fotografií‍

tipy-profesionalni-fotografie

Každý ví, že obrázek vydá za 1000 slov. Profesionální fotografie může hrát zásadní roli v tom, zda dostanete další pracovní nabídku, nebo ji předáte jinému uchazeči. Podle nedávné studie společnosti LinkedIn jsou profesionální fotografie důležitější než kdy jindy, protože náborovým pracovníkům pomáhají při konečném rozhodování o potenciálních kandidátech.

A vzhledem k velké konkurenci se musíte snažit prezentovat v co nejlepším světle, abyste vynikli v davu.

Vytváření skvělých profesionálních fotografií naštěstí nemusí být drahé ani zdrcující. S těmito sedmi tipy, které pro vás připravil Depositphotos.com, můžete zlepšit svou hru na selfie a být si jistí, že nahrajete perfektní profilovou fotografii. Profesionální fotografie jsou stále důležitější, protože fotografie v životopise je první věc, kterou zaměstnavatel uvidí, když se podívá na váš životopis, a může udělat trvalý dojem na to, zda vás pozve na pohovor.

Ačkoli si mnoho lidí myslí, že profesionální selfie a životopisné fotografie potřebují pouze lidé pracující v módním průmyslu, nemůže to být dále od pravdy. Dokonce i když pracujete v oboru, který nemá příliš okouzlující image (např. ve školství), může příprava profesionálních fotografií zvýšit vaše šance na přijetí do zaměstnání.

Plánujte dopředu

Při přípravě na focení se ujistěte, že máte předem vybrané oblečení a doplňky. Vyhnete se tak zbytečnému stresu a zajistíte, že na všech fotografiích budete působit jednotně a uhlazeně. Rovněž byste měli zvážit, jaký typ focení by byl pro vaši situaci nejvhodnější. Existují dvě hlavní možnosti: focení v kancelářských prostorách nebo focení v přirozenějším či venkovním prostředí.

Pokud pracujete v kanceláři, můžete zvážit fotografování v konferenční místnosti nebo ve své kóji. Pokud naopak pracujete mimo kancelář, může vám focení v přírodě dodat uhlazený vzhled a zároveň ukázat vaši osobnost a schopnosti.

Pořiďte si profesionální focení

Jak jsme již zmínili, focení v profesionálním prostředí vám může pomoci cítit se v den focení sebevědoměji. Může vám také pomoci vyhnout se jakémukoli trapnému výběru oblečení, umístění fotoaparátu nebo výrazu. Kromě toho vám pořízení fotografií profesionálem pomůže vyhnout se možnosti špatného osvětlení, rozmazání fotografií a pomačkání oblečení.

Může vám také pomoci ujistit se, že vypadáte co nejlépe. Ačkoli vás možná láká pořizovat selfie ve snaze ušetřit peníze, profesionální fotografie se vyplatí investovat. V závislosti na lokalitě můžete očekávat, že za profesionální focení utratíte 75-200 dolarů, ale tato malá finanční investice vám může pomoci cítit se připraveni na příští pracovní pohovor nebo jinou profesní událost.

Pokud máte omezený rozpočet, zkuste být s fotografem kreativní. Zeptejte se, zda nenabízí nějaké balíčky služeb nebo zda je ochoten fotografovat s přirozeným světlem. Měli byste také zvážit, zda byste se nezeptali někoho z rodiny nebo přátel, zda by neměl zájem vás vyfotografovat.

Upravte a vyretušujte své fotografie

Kromě focení budete chtít své fotografie také upravit a vyretušovat. To můžete provést sami nebo s pomocí profesionála. Pokud se rozhodnete upravovat fotografie sami, můžete použít software pro úpravu fotografií, například Adobe Photoshop nebo GIMP. Případně, pokud chcete levnější a méně časově náročnou variantu, existuje řada online nástrojů pro úpravu fotografií, které vám pomohou fotografie upravit a vyretušovat.

Například na https://cz.depositphotos.com/bgremover.html můžete z fotografie odstranit pozadí, takže na ní nebudou žádné zbytečnosti. Po úpravě fotografií se také ujistěte, že jsou retušované. Retušování je proces odstraňování nedokonalostí z fotografií, jako jsou vrásky, skvrny a tmavá místa.

Většina online nástrojů pro úpravu fotografií je vybavena funkcí retušování, ale pokud upravujete fotografie pomocí softwaru, můžete k vyhlazení fotografií použít nástroje, jako je štětec pro léčení skvrn nebo klonovací razítko.

uprava-fotografie

Nezapomeňte připojit profilovou fotografii

Zatímco fotografii v životopise vidí pouze zaměstnavatelé, profilovou fotografii vidí potenciální zaměstnavatelé jako první, když se podívají na váš životopis na stránkách, jako je LinkedIn. Proto je důležité, abyste vynaložili úsilí na nalezení správné fotografie pro svůj životopis.

Nechcete si vybrat příliš tmavou nebo pixelovou fotografii, protože to může zaměstnavatelům ztížit viditelnost vašich dovedností a schopností. Také nechcete vybrat fotografii, na které vypadáte neprofesionálně nebo nevhodně, protože to může u zaměstnavatelů vyvolat dojem, že se pro jejich společnost nehodíte.

Ujistěte se, že jste vybrali fotografii, která vás zobrazuje co nejlépe a zároveň je autentická tomu, kdo jste. Toho dosáhnete tak, že vyberete fotografii, která ukazuje vaše dovednosti a zájmy a zároveň ukazuje vaši osobnost.

Nepřehánějte to s filtry

I když filtry mohou někdy vypadat skvěle, v případě životopisné fotografie to s nimi nepřehánějte. Jinými slovy, nechcete zvolit filtr, který zcela změní vzhled vaší fotografie a způsobí, že bude vypadat falešně. V ideálním případě chcete vybrat filtr, který vaši fotografii vylepšuje, aniž by drasticky změnil její vzhled. Například filtr „Bright“ v aplikaci Instagram je skvělou volbou, protože zahřeje vaši pleť a zvýrazní vaše rysy, aniž by drasticky změnil barvu fotografie.

Předveďte své dovednosti

Když vybíráte dokonalé oblečení na focení, přemýšlejte o tom, které kousky si můžete obléct, abyste co nejlépe ukázali své dovednosti a schopnosti. Pokud jste například účetní, můžete si vzít modrou košili nebo kravatu, protože účetní často nosí modré košile. Pokud jste spisovatel, můžete si obléci něco, co ukáže vaši tvůrčí stránku. Je to skvělý způsob, jak předvést své dovednosti a zároveň na fotografii ukázat svou osobnost.

Pokud jde například o rodinné focení, oblíbené jsou takové fotky, kdy má celá rodina stejné oblečení. Například vánoční fotky v kostkovaném pyžamu, které na sobě mají rodiče i děti přímo srší vánoční atmosféru. Rodinné sety nabízí za krásné ceny eshop oblečení PatPat.

Nezapomeňte na svou značku

Když vybíráte dokonalé oblečení na focení, přemýšlejte o tom, které kousky si můžete obléct, abyste co nejlépe ukázali své dovednosti a schopnosti. Pokud jste například účetní, můžete si vzít modrou košili nebo kravatu, protože účetní často nosí modré košile.

Pokud jste spisovatel, můžete si obléci něco, co ukáže vaši tvůrčí stránku. Je to skvělý způsob, jak předvést své dovednosti a zároveň na fotografii ukázat svou osobnost. Zároveň se také chcete ujistit, že vaše oblečení reprezentuje vaši značku. Jinými slovy, chcete, aby vaše oblečení ukazovalo typ člověka, kterým jste, a typ práce, kterou děláte.

Podtrženo a sečteno

Profesionální fotografie může znamenat rozdíl mezi získáním další pracovní nabídky a jejím předáním jinému uchazeči. Ačkoli se mnoho lidí může domnívat, že profesionální selfie a životopisné fotografie si musí pořizovat pouze lidé z módního průmyslu, nemůže to být dále od pravdy.

Ve skutečnosti, i když pracujete v oboru, který není známý svou okouzlující image (například ve školství), může příprava profesionálních fotografií pomoci zvýšit vaše šance na přijetí do zaměstnání. Při přípravě na focení se ujistěte, že máte předem vybrané oblečení a doplňky. Můžete také zvážit, jaký typ focení by byl pro vaši situaci nejvhodnější.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang