Poznejte specifika jednotlivých druhů matrací a vyberte si tu pravou

matrace-vyber

Spěte zdravě na kvalitní matraci. To se snadno řekne, ale podle čeho vybrat správný typ? Náš průvodce vám pomůže se základní orientací v záplavě všech možných druhů. Objevte ideální matraci do ložnice, na chatu, pro alergiky nebo nemocná záda.

Na co se při výběru matrace zaměřit?

Pokud si nejste jistí, jak vybrat matraci, při nákupu myslete na tato kritéria:

  • materiál,
  • tuhost,
  • údržba,
  • životnost,
  • rozměry,
  • nosnost.

Sendvičová matrace poslouží mnoho let

Název vystihuje její podobu. Skládá se totiž z jednotlivých vrstev, podobně jako sendvič. Jádro sendvičové matrace většinou tvoří vlákna z přírodních materiálů (agáve nebo kokos) a příjemně pružící pěna. Tyto matrace mohou mít každou stranu jinak tvrdou. Záleží na vás, jestli zrovna preferujete tvrdší nebo měkčí podklad. 

Kvalitní sendvičová matrace se neopotřebuje ani po letech, z hygienických důvodů ji však vyměňte po 7–8 letech.

Alergici, sáhněte po latexové matraci

Díky vysoké elasticitě se latexová matrace chlubí zvýšenou pružností a odolností. Oceníte ji také v letních měsících, protože odvětrávacími kanálky proudí vzduch, který odvádí vlhkost. Doporučujeme ji alergikům – latex je přirozeně antibakteriální, v matraci se nebudou držet roztoči.

Pokud preferujete tvrdší povrch, sáhněte po těch s vyztuženým jádrem. Latexovky váží více než jiné matrace, pokud si je objednáte domů, na pomoc zavolejte souseda. 

Vyhovuje vám tvrdší podklad? Zkuste profilovanou matraci

Pokud se pohodlně vyspíte na tvrdší matraci, porozhlédněte se po profilované. Tvoří ji příčné průchody, které se postarají o efektivní proudění vzduchu. Proto se v ní nedrží vlhko a poslouží vám déle. Ideální do hůře větratelných prostor. Díky této vychytávce se stane správnou volbou pro všechny majitele chat či chalup.

matrace-kvalita

Podpořte ekologické produkty matrací z bio pěny

Perfektní pro všechny, kdo se zajímají o ekologii a chtějí mít ve své domácnosti přírodní produkty. Velká část matrace z bio pěny je totiž vyrobena z přírodních olejů a výtažků z rostlin. 

Díky její elastické struktuře si užijete maximálně pohodlný spánek. Vyrábí se také s různě tvrdými stranami, takže si sami vyberete, na jak pevné části chcete zrovna usínat.

Ulevte bolavým zádům matrací ze studené pěny

Při bolestech páteře a zad se vyplatí spát na matraci ze studené pěny. Ta se přizpůsobuje partiím těla a umožňuje tak kvalitnější spánek. Bederní část se vyznačuje vyšší pevností, ramenní naopak nižší. 

Výborně se hodí do manželských postelí, protože nepřenáší vlnění od druhého člověka. Zaměřte se na rozměr matrace 180 × 200. Samostatní spáči si vyberou mezi matracemi 90 × 200.

Matrace z paměťové pěny se přizpůsobí vašemu tělu

Pro svůj vysoký komfort a ortopedické vlastnosti se řadí mezi nejpopulárnější matrace. Paměťová pěna perfektně kopíruje linii těla a lehce vás zahřívá. Nevytváří protitlak a při změně polohy se vrátí do původního stavu. Působí antialergicky, odpuzuje tak roztoče.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang