Lidé půjčují firmám – tvůrci Zonky spouští novou službu půjček pro firmy

Zonky je služba od lidí pro lidi neboli peer-to-peer on-line služba poskytující půjčky od lidí pro lidi. Zonky je registrována u České národní banky jako poskytovatel finančních služeb malého rozsahu. Zonky slouží těm, co potřebují peníze půjčit, i těm, kteří chtějí své peníze zhodnotit. Nově se tvůrci Zonky pouští do služby peer-to-business neboli mezi lidmi a firmami, která by v současné situaci mohla uspět.

Česká služba Zonky vznikla v roce 2015 s myšlenkou, že lidé půjčují lidem. V roce 2021 pod vlivem pandemie koronaviru přichází tvůrci Zonky s novým nápadem na službu, kde lidé půjčují bankám. Nový projekt se jmenuje Nafirmy.cz a firmám nabízí drobné půjčky od přímých investorů.  

Za nápadem na službu Zonky a Nafirmy.cz stojí studio Creative Dock. Jak funguje Zonky popisuje tento článek na webu NavigátorÚvěru.cz.

Refinancování či konsolidace půjček Zonky je skvělou příležitostí, jak se zbavit vysokých poplatků u starých úvěrů. Co je konsolidace půjček?

Creative Dock

Creative Dock je na českém trhu známé inovační studio, v němž vznikly mimo jiné dnes již rozjeté firmy jako je peer-to-peer půjčková platforma Zonky půjčka či carsharing HoppyGo.

Creative Dock založil Martin Pejša s vizí pomoci korporacím vyvíjet inovativní technologické projekty mimo jejich struktury.

České startupové studio Creative Dock úspěšně působí v řadě evropských zemí.

Creative Dock má centrálu v Praze a pobočky v desítce evropských zemí. V roce 2018 v něm bylo vytvořeno vytvořeno Creative Studio, které zajišťuje marketingové služby nejen pro jednotlivé projekty Creative Docku, avšak i externí klienty.

Mezi poslední zajímavé tuzemské projekty Creative Docku patří alternativní pojištění Mutumutu, které oproti standardním produktům pojišťoven nabízí například pojištění na bolest zad, syndrom vyhoření nebo psychické problémy.

V březnu letošního roku přichází Creative Dock s novým projektem Nafirmy.cz

Nafirmy.cz

Začátkem března spustilo studio Creative Dock vlastní platformu Nafirmy.cz, která cílí na malé a střední společnosti. Těm nabízí možnost ucházet se o půjčky přímo od lidí. Nafirmy.cz patří mezi nebankovní společnosti.

Společnosti žádající o úvěr posuzuje Nafirmy.cz jinak, než to dělají banky. Banky při schvalování půjčky obvykle zajímá poslední rok nebo aktuální cash flow firmy. Nafirmy.cz na to jde jinak. Projekt má ambice konkurovat tradičním bankám.

Nafirmy.cz spojuje všechny, kteří chtějí investovat a pomoci rozkvětu českého podnikání.

Nafirmy.cz při schvalování úvěru používá svůj chytrý skóring, který hlouběji hodnotí potenciál firmy. Zajímá se o sílu značky třeba i jen v lokálním měřítku, spokojenost zákazníků, renomé a historii firmy a podobně.

Firma si může půjčit od 100 tisíc do milionu korun, postupem času je v plánu posunout horní hranici až na pět milionů. Zhodnocení investovaných peněz se má pohybovat v rozmezí 3,99 až 14,99 procent ročně.

Pokud společnost v žádosti o úvěr neuspěje, nabízí Nafirmy.cz ještě další možnost skrze program Nekončíme u Ne.

Nekončíme u Ne

Program Nekončíme u Ne poskytuje možnost pro firmy, které aktuálně na úvěr nedosáhnou. Nafirmy.cz aktivně pomůže dosáhnout na půjčku o pár měsíců později.

Nafirmy.cz pomáhá firmám, aby měly za 3–6 měsíců na úvěr větší šanci.

Jak funguje program Nekončíme u Ne:

  • plnění stanovených cílů – Nafirmy.cz vytvoří přehled cílů, které by firma měla do několika měsíců splnit
  • převedení účetnictví k Sečteno – Sečteno.cz je partnerská společnost, detailní přehled o financích firmy umožní přesně cílenou podporu a pomoc
  • nová nabídka – pokud se firmě podaří splnit cíle, Nafirmy.cz připraví novou nabídku s detaily o výši a podmínkách úvěru
  • čerpání úvěru – po zafinancování úvěru dorazí peníze do několika dnů na účet

Skóringový model Nafirmy.cz, je mnohem propracovanější než v tradiční bankovním systému. Pomoc s konsolidací financí, je rovněž služba, kterou tradiční banky neposkytují.

Creative Dock má v plánu tento projekt rozvíjet a uvést na další evropské trhy. V polovině roku se chystá poskytovat také úvěry pro podnikatele OSVČ.

TIP: Lidi ve finanční nouzi často zajímá také krátkodobá půjčka bez registru, mikropůjčka, minutová půjčka či okamžitá půjčka pro dlužníky.

Pro mnohé může být lákavá tzv. první půjčka zdarma neboli půjčka bez úroků a s nulovou RPSN. Řada lidí upřednostňuje půjčky mezi členy rodiny, ty však mohou mít negativní vliv na rodinné vztahy.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang