Který kámen zvolit do zásnubním prstenu?

Výběr zásnubního prstenu pro svou nastávající ženu je pro muže velkou věcí, která se v životě obvykle častěji neopakuje. Ve většině takových prstýnků je zasazeno více či méně kamínků. Od těch nejmenších po ty větší, od zirkonů přes brilianty až po méně časté barevné drahokamy. Pokud i vy víte, že prsten pro vaši snoubenku má kámen obsahovat, přečtěte si pár tipů, na co si dát pozor, jaký kámen vybrat a proč?

Briliant pro solitér

Pokud se vám nejvíce líbí styl prstenu, který je označován jako solitér, což je prsten o jednom kameni v jeho centrální části, ideální volbou do něho bude vsadit právě briliant. I v případech, kdy jsou zásnubní prsteny osázené kameny z obou stran od centrálního kamene, se ale často volí pro ozdobu právě brilianty. 

Levnější variantou je zirkon, ten je o něco měkčí a není tak odolný – pokud tedy sháníte prsten, který bude zářivě lesklý i za několik desítek let, vítězí právě briliant, který je často zvolený jako kámen i pro snubní prsteny.

Smaragd jako sázka na originalitu

S prstenem ozdobeným kombinací briliantu a smaragdu překvapíte svou nastávající dvojnásobně. Do zásnubních prstenů není úplně obvyklé zasazovat barevné kameny, což ale neznamená, že to je nemožné. Nádherný efekt vytvoří právě smaragd nebo topaz vkusně zasazený do prstenu nebo mezi další kameny.

Pohádkově krásná varianta v podobě kamenu vybroušeného to srdcovitého tvaru zase potěší každou romantickou duši. Pokud tak chcete zvolit prsten, který bude originální stejně jako vaše partnerka, není třeba se bát právě barevných kamenů, které často zdobí i náušnice nebo náhrdelníky.

Pojmy a dojmy – jaký je rozdíl mezi diamantem a briliantem?

Pokud trávíte výběrem prstenu už nějaký ten čas a jste trochu zmateni tím, co dnešní trh nabízí, možná si nevíte rady s tím, jaký rozdíl je mezi briliantem a diamantem. Diamant je surový nerost a právě briliant je jeho vybroušenou podobou. Nemusíte se tak obávat, že byste při výběru prstenu šlápli kvůli těmto dvěma slovům špatným směrem. Právě brilianty často ve šperkařském světě nahrazuje zirkon.

Zatímco diamant je čistě přírodního původu, zirkon pak vzniká synteticky – chemickým sloučením. Zirkon je ideální variantou v případě, kdy rozpočet nedovolí koupi briliantu, ale je nutné počítat s tím, že jeho vlastností není taková odolnost, jako je to v případě briliantu.

Pokud jste s výběrem materiálu nebo kamenu stále na vážkách, rádi vám pomohou v obchodě SAVICKI, kde kromě prstenů seženete i další šperky z dílny této tradiční značky.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang