Jste fanouškem aut? Vaše oblíbené značky mohou parkovat na poličce

Někdo je sběratelem známek, mincí nebo například zahraničních pohledů, to je v Česku celkem běžné. Sbírat se dají i pivní suvenýry nebo porcelánoví sloni. Fantazii ani „ulítlosti“ se meze nekladou, obzvláště v Čechách je koníček sběratelství poměrně rozšířený. Téměř každý muž by rád sbíral auta, ale velikostně a hlavně finančně by to nezvládl, pokud není multimilionář…

Ale proč se „nezahojit“ alespoň částečně? Když je muž fanda několika světových značek aut a přímo konkrétních vozů, může trochu zajásat, protože v dnešní internetové době se dají na síti najít jakékoli modely aut. A pokud nejste nadšení opraváři domácích spotřebičů (protože právě ti muži jsou většinou hračičkové a šikulíni), vězte, že krásně sestavený model historické škodovky nebo Lamborghini či třeba Fordu vás dožene k tomu, se jím stát. (a i vlastníkem tohoto vozu! J )

Vědět byste měli, že modýlek třeba VW Golf GTI se skládá ze 118 dílků, výsledný vůz měří 155 milimetrů a zvládne ho sestavit dvanáctiletý zkušenější modelář. O třetinu méně dílků k sestavení má třeba Porsche 356 Cabriolet, což je optimistická informace a přitom nádherný vůz… Vědět byste také měli, že každý model má podrobný step-by-step návod k použití a k dokonalosti složeného auta většinou musíte koupit akrylové barvy. Stane se z vás tedy nejen modelář, ale i autolakýrník.

Jste nadšenec do užitkových aut? Proč ne, koupit se dá i legendární první malý pick-up Chevy S-10 z roku 1982, který se ve třetí generaci vyrábí dodnes. Nebo proslavený robustní traktor Porsche Junior 108, který od konce padesátých let minulého století vyráběla společnost Porsche-Diesel Motorenbau GmbH.

Opatřit si můžete i modely závodních aut nebo kamionů, ale plane vaše srdce pro osobní vozy? Dnes lze koupit opravdu všechny zásadní značky a modely aut. Pokud vás nepřitahují aerodynamické tvary vozů a tíhnete spíš ke klasice, může pro vás být radostná zpráva, že na pracovním stole budete mít modýlek VW Beetle nebo reminiscenci na dobu, kterou ještě pamatujeme velmi dobře, a tou je Škoda Favorit – vůz, který začala česká automobilka vyrábět v roce 1988. Nicméně model Mc Laren také není k zahození…

Fanoušci historie první automobilové dopravy mohou také mít vůz ze začátku dvacátého století doma. Ford model T byl prvním sériově vyráběným automobilem na světě od roku 1913, a když se jeho zmenšenina bude vyjímat v obýváku či dílně. Dílnu však nestačí mít pouze designově, ale je nutné ji mít i funkčně vybavenou. Pokud vám chybí nějaké vybavení do dílny, podívejte se na web rankito.cz a vyberte si to nejlepší!

TIP: Modely aut lze sehnat mimo jiné na eBay. eBay je jedním z největších a nejúspěšnějších online tržišť na světě. Zákazníci z více než 200 zemí zde nacházejí miliony produktů včetně vzácných starožitností a sběratelských kousků.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang