Nenahraditelný tip: Co nesmí chybět v zimní kosmetické taštičce

V zimě se mění nejen náš šatník, ale také kosmetický arzenál. Pokles teplot, mráz a vítr či suchý teplý vzduch ve vnitřních prostorech způsobují stres nejen pokožce obličeje a těla, ale i vlasům. V tomto článku si řekneme o univerzálních produktech, které každá dívka nejen v zimě určitě využije. Během nádherného zasněženého období pokožka potřebuje jemné čištění, tonizaci, intenzivní výživu, zvlhčení a ochranu před mrazy.

Nejdřív se samozřejmě musíte postarat o pokožku rukou: zvlášť, pokud v chladném období jdete z domu bez rukavic. Krém na ruce byl vytvořen právě proto, aby rychle obnovil poškozenou ochrannou bariéru pokožky rukou, intenzivně ji vyživil a zvlhčil, rychle odstranil olupování, svědění či zarudnutí. Mimochodem, některé krémy lze použít také jako regenerační masku, která udělá svou práci přes noc.

Hydratační a obnovující balzám na rty. Nepostradatelný pomocník v ochraně vašich rtů před vysoušením a odlupováním. Věnujte zvláštní pozornost balzámům na rty s bambuckým máslem, kokosovým a slunečnicovým olejem, aloe vera, karnaubským voskem a bisabololem.

Při výběru pleťového krému na zimu je třeba mít na paměti, že v chladném období pokožka nejčastěji mění svůj typ. V zimě i mastná pokožka vysychá a je citlivější, make-up a krémový pudr vám s tímhle problémem pomohou. Skvělou volbou do chladného počasí bude BB-krém, který kombinuje vlastnosti klasického pleťového krému a make-upu. Tento přípravek nejen vyrovná tón, ale také zvlhčí pokožku a bude ji chránit před ultrafialovým zářením a nepříznivými vlivy vnějšího prostředí během celého dne.

Další vhodnou volbou kosmetiky na pleť jsou produkty Bioderma a speciálně jejich řada Hydrabio nebo Sesibio.

Ochrana vlasů je také důležitou součástí zimní péče. To platí jak pro termoochranu před sušením a stylingem, tak pro ochranu před nízkými teplotami a větrem. Odborníci v těchto případech doporučují používat nesmývatelné spreje nebo zvlhčující fluidy na konečky vlasů.

Pro péči o pokožku kolem očí existují speciální produkty, které mohou zmírnit otoky, posílit krevní cévy, zvlhčit jemnou a tenkou pokožku. Je nutné používat speciální ochranné oční krémy, aby se zabránilo vzniku drobných vrásek kolem očí. Je důležité si uvědomit, že tloušťka kůže okolo očí je pouze půl milimetru a nejsou zde skoro žádné mazové a potní žlázy. Z tohoto důvodu je pokožka kolem očí nejvíce náchylná k roztažení a nadměrnému vysychání.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang