Co si nezapomenout na hory

Zima na horách není nutně o lyžování, běžkování a jízdě na snowboardu. Některé zimy nejsou na sníh příliš bohaté, přesto se jezdí na zimní dovolené do hor nebo na kratší výlety na hory. Lidé si jezdí na zimní dovolenou odpočinout po vánočních svátcích, rozloučit se se starým rokem a přivítat ten nový, strávit dovolenou na horách s dětmi nebo si dopřát wellness uprostřed hor.

Ubytování na horách s dětmi může být zábava. Co si vzít na hory, aby byla zimní dovolená příjemná?

Zima na horách

Když se řekne zima na horách, evokuje to v nás představu na běžkování, lyžování a jízdu na snowboardu. Tyto zimní radovánky patří neodmyslitelně k zimě, ne každá zima je však bohatá na sníh, a to platí i o horách. Přestože na horách není sníh, mnoho lidí se vydává na hory s přáteli či se jezdí na dovolenou na hory s dětmi.

Jestli s sebou za dobrodružstvím na horách plánujete vzít i nejmenší členy rodiny, určitě si nezapomeňte vzít péřový fusak. I když není sníh, na horách je zima. Zimní péřový fusak se dá využít jak v autosedačce, tak v kočárku při procházkách přírodou.

Dovolená na horách s dětmi nemusí být vysněnou zimní dovolenou pro každého. Lidé jezdí do hor oslavit Silvestra s přáteli, chodí se na horské túry, vyčistit si hlavu do přírody nebo si užít wellness v hotelu. Zimní dovolená na horách má mnoho podob. Hory mají své kouzlo a každý rok přilákají tisíce lidí.

Strávit zimní dovolenou tím, že si každé ráno vychutnáme kávu s výhledem na majestátní hory je nezapomenutný zážitek. Dovolená na horách má svá specifika, na které je důležité dobře se připravit.

Co si nezapomenout na zimní dovolenou

Nezáleží na tom, zda se chystáte strávit zimní dovolenou v přírodě, jedete na hory s cílem lyžovat každý den nebo hledáte ubytování na horách s dětmi. Při balení na zimní dovolenou jsou určitě věci, na které byste neměli zapomenout. Jestli se jedná o dovolenou na horách s dětmi, a především s menšími dětmi, přibalte si péřový fusak, čepice a rukavice. Dostatek teplých ponožek je nezbytný.

Zima na horách je typická tím, že se nám rychleji vybíjí mobily, na které zachycujeme přírodní scenérie a rodinné okamžiky. Určitě si přibalte powerbanku. Některé powerbanky se dají využít i jako baterka na svícení, kdybyste se při poznávání horských krás trochu zapomněli a setmělo se. Vybitý telefon už nebude problém a díky powerbance můžete využít třeba mapy v mobilu nebo zachytit západy slunce na video.

I když není sníh, na horách bývá chladno. Teplé oblečení nebo termoprádlo by ve vašem kufru nemělo chybět. Pokud máte v plánu horské túry, neobejdete se bez slunečních brýlí a kvalitní obuvi. V rámci prevence spálenin od slunce se rozhodně hodí přibalit také opalovací krém. Pokud patříte k dobrodruhům, kteří tráví v přírodě celý den, možná se bude hodit vařič, plynová kartuše a základní nádobí pro přípravu čaje, kávy nebo plnohodnotného  jídla.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang