Benefity pro zaměstnance

benefity-zamestnance

Být spokojeným zaměstnancem, nebo se raději tzv. udělat pro sebe. To je odvěký předmět úvah a sporů starých asi jako otázka, co bylo dřív: vejce, nebo slepice. Jedním z důvodů, proč se spíše necháme zaměstnat, než bychom sami podnikali, jsou benefity.

Co si pod tím představit? Firma nebo organizace kromě mzdy či platu nabízí svým zaměstnancům nefinanční výhody navíc, které jim přináší užitek a které by si jinak museli hradit sami. Jedním z nejčastějších benefitů jsou firemní jazykové kurzy.

Home office a flexibilní pracovní doba

Uchazeči o zaměstnání čím dál častěji kromě platu či náplně práce posuzují také atraktivitu zaměstnaneckých benefitů. Nestačí již několik dní dovolené navíc nebo uhrazení cestovních nákladů při výkonu práce, táhnou především výhody, které se staly populárními v posledních dvou letech během pandemie covidu-19: home office a flexibilní pracovní doba.

Na práci z domova jsme si zvykli a objevili její výhody – pracovní dobu si přizpůsobíme tak, jak nám to nejlépe vyhovuje. Odpadá rovněž nepříjemný pocit neustálé kontroly nadřízeného ani vás nevyruší kolega svým dlouhým monologem o tom, jak strávil víkend.

Nesporným přínosem práce v režimu home office je skutečnost, že vám odpadne cesta do práce a zpátky z práce, čímž získáte drahocenný čas navíc. Ne každému vyhovuje pevně stanovená pracovní doba, proto raději využíváme možnosti stanovit si pracovní dobu orientačně tak, jak to nejlépe vyhovuje našim potřebám či zvyklostem. 

Sick days a wellness pobyty 

Sick days neboli volno navíc se v poslední době objevuje velmi často. Jde o dny volna navíc, které slouží k rychlému vyléčení z přicházející nemoci. Pro zaměstnance i zaměstnavatele je tento benefit velmi výhodný – zaměstnanec efektivně předchází dlouhodobé absenci kvůli závažné nemoci, zaměstnavatel zase ušetří na zdravotním pojištění a nemusí složitě organizovat práci za nemocné. Wellness pobyty slouží zaměstnancům k odpočinku i regeneraci a pomáhají předcházet také syndromu vyhoření, kterým trpí stále více lidí.

Jazykové kurzy

Oblíbené jsou také firemní jazykové kurzy, prostřednictvím kterých si zaměstnanci zlepšují své jazykové znalosti. Vzdělávání probíhá formou individuální i skupinové výuky v různých typech kurzů a často bývá zaměřené na jazykovou výbavu pro konkrétní profese. Firmy mohou využít služeb specialisty, který má na starosti koordinaci veškeré výuky včetně testování dosažených znalostí. Ušetří čas a garantuje co nejrychlejší dosažení požadované jazykové úrovně.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang